Kanban DESK [multiplex]

Samostatný spodní díl sady Kanban DESKTOP [multiplex]. Funguje skvěle i samostatně jako stolní organizér. Odkládací kulatou misku doplňuje drážka pro zasunutí mobilního telefonu nebo tabletu, tři otvory slouží pro zasunutí psacích potřeb. Podlouhlý odkládací prostor dobře poslouží třeba na klíče, vizitky, sponky a podobně. Podrobněji o systému Kanban (vč. scénářů z praxe) zde.

Momentálně nedostupné
Kód: DSK/MULTI
Značka: Woooooo.cz
1 300 Kč / ks 1 074,38 Kč bez DPH
Kategorie: výrobky offline
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
Materiál: překližka multiplex
Rozměr (v × š × h): 25 × 400 × 200 mm
Miska: ø 100 mm
Otvor pro fixy/tužky: ø 10 mm, 3×
Drážka: 11 mm
Odkládací prostor: 220 × 60 mm
Povrchová úprava: olej přírodní, bezbarvý
Zakázková výroba: ANO

Výraz kanban znamená „karty, které jsou vidět“. Jde o vizuální systém správy vašich úkolů. Tuto techniku úspěšně použijete v jakémkoliv oboru i v denním životě. Pomocí kanbanu dokážete omezit množství nedokončené práce a také zkrátit zbytečné prostoje. Pomocí přesouvání jednotlivých úkolů výrazně zrychlíte proces jejich řešení. A definitivně si vylepšíte také přehled o vašich činnostech a práci.

Jak s kanbanem pracovat

Základní plochu rozdělíte širšími magnetickými pásky do tří částí: TO DO (musím udělat), DOING (právě dělám) a DONE (udělal jsem).

TO DO

Sem patří úkoly, před kterými prozatím stojíte. Tato část vám tedy dává jasný obrázek o tom, co na vás čeká. Chcete-li dát některému úkolu vyšší důležitost, vepište před něj vykřičník nebo použijte jinou barvu magnetického pásku.

DOING

Do této části patří úkoly, na kterých opravdu pracujete. Hned na začátku si stanovte maximální počet úkolů, který může v této části být. Doporučujeme zhruba tři. Ale ne o moc víc. Pokud tuto část přecpete, nikam to nepovede. Zahltíte vaši kapacitu, rozptýlíte pozornost.

DONE

Do této části patří splněné a hotové úkoly. Nechejte si je chvíli na očích. Stále budete mít přehled o tom, co se vám už podařilo. Tedy. Jakmile splníte úkol, přesuňte jej z části DOING do DONE. Uvolnily se vám ruce, proto si vyberte další úkol z části TO DO a přesuňte ho do DOING.

Chytré tipy

  • úkoly v rámci každé části klidně posouvejte nahoru a dolů podle toho, co má zrovna vyšší prioritu
  • stanovte si maximální počet úkolů, které mohou být rozdělané
  • úkoly si stanovujte, tj. pište na magnetické pásky v jasném a krátkém zadání v rozkazovacím způsobu. Například Napiš žádost o…, Připrav auto na…, Sepiš program schůzky pro…, Naprogramuj kód pro… ap.
  • minimalizujte časy průchodů, tedy nenechávejte nějaký úkoly zbytečně dlouho hnít v rozpracovaném stavu
  • průběžně sebekriticky hodnoťte, jak se vám daří úkoly plnit (a případně se odměňujte)

Systém vyvinul Taiichi Ohno, průmyslový inženýr ve společnosti Toyota. Podrobněji o systému Kanban (vč. scénářů z praxe) zde.

 

 

 

logo Woooooo.cz | český interiérový nábytek

Potřebujete pomoci s celým interiérem? Dokážeme jej chytře navrhnout i precizně vyrobit. Jsme šikovní truhláři. Třeba hledáte právě nás.

Děláme, co nás baví. Každou zakázku dotahujeme do posledního šroubku. Protože jen tak si zasloužíme nálepku vaší spokojenosti. Raz, dva, tři!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Designový nábytek a interiérové doplňky na míru, česká výroba, precizní řemeslné zpracování a kvalita. Woooooo.cz je tradiční českou značkou; zabývá se zakázkovou výrobou interiérového nábytku a také samostatnými interiérovými prvky: stoly, stolové desky, konferenční stoly, TV a odkládací stolky, postele, pracovní desky, koupelnový nábytek, sedačky a sedací soupravy, police, dětský nábytek.